Вторият oтбор на ЦСКА продължава с възходящата линия, след като успя да спечели неделното си гостуване на Струмска слава (Радомир) с 2:1. Това е трета победа в последните 4 кръга за "армейците" във Втора лига, а тимът на Владимир Манчев не познава поражението вече цели два месеца.

Информацията за мача от официалния сайт на ЦСКА:

Двубоят започна с по-активна игра на домакините, като нашият тим не успя да се приспособи добре към терена на ст. "Христо Радованов" в Радомир в първите минути. В 12-тата минута Струмска слава успя да поведе в резултата след грешка в отбраната на ЦСКА, а след това двата тима влязоха в здрава битка в средата на терена, без да създават сериозни опасности пред двамата вратари.

Все пак в края на полувремето червените се активизираха и успяха да обърнат резултата в своя полза. В 44-тата минута Симеон Чатов центрира прострелно към Никола Борисов, който с глава прониза мрежата за 1:1, а малко по-късно Виктор Василев бе фаулиран в наказателното поле и Йоан Борносузов реализира отсъдената дузпа за 2:1 за ЦСКА.

През втората част играта доста се изнерви, а двата тима пропуснаха по няколко изгодни положения. Борносузов - на два пъти, Юлиан Илиев и Марк-Емилио Папазов можеха да отбележат трето попадение за армейците, но все пак в крайна сметка ЦСКА се поздрави с крайния успех.

С тези 3 точки тимът на Владимир Манчев се изкачи на 9-то място в класирането, а следващият двубой на тима ни е на 30 октомври (сряда) от 16:00 ч. като домакин на Ботев II (Пловдив).