Отборът на Хърватия постигна важна победа над Шотландия с 2:1 у дома в мач от Група 1 в Лига "А" на Лигата на нациите.

"Гайдарите" поведоха в резултата на стадион "Максимир" в Загреб в резултата в 33-ата минута. Тогава те организираха  бърза контраатака, при която Райън Кристи бе най-съобразителен и се разписа при добавка.

Авансът на гостите се запази само 3 минути, тъй като още в 36-ата минута "шахматистите" изравниха. Иван Перишич намери Игор Матанович в наказателното поле, където той овладя топката и я прати право в долния десен ъгъл.

Обратът за Хърватия стана факт в 70-ата минута, когато Борна Соса стреля много силно, но вратарят спаси. За нещастие на Крейк Гордън, топката стигна до Андрей Крамарич и той вкара за 2:1.

Шотландия вкара втори гол в 6-ата минута на добавеното време, но попадението на Че Адамс не бе зачетено заради засада и така "гайдарите" си тръгнаха с празни ръце при гостуването се в Хърватия.

Хърватия - Полша 1:0 в мач от Лигата на нациите