Юношеският национален отбор на България до 19 г. и Шахтьор (Донецк) не си отбелязаха попадения в последната проверка на "лъвчетата" от подготвителния им лагер в Турция.

Въпреки превъзходството си и многобройните положения за гол, нашите този път не успяха да се поздравят с успех, както направиха в първите си две контроли - 4:0 над Северна Македония и 2:0 над Молдова.

Юношите на България разгромиха връстниците си от Северна Македония

Георги Трифонов и Мартин Сораков с по два гола

Все пак възпитаниците на Ангел Стойков затвърдиха добрите впечатления и финишираха без поражение и без допуснат гол по време на лагера.

Втора победа за юношеските ни национали в Турция

Този път "лъвчетата" на Ангел Стойков надвиха Молдова с 2:0

България доминираше през първото полувреме, но пропуски на нападателите ни попречиха да открием резултата.

Селекционерът Ангел Стойков направи доста промени след почивката, но въпреки това "лъвчетата" продължиха да играят по-добре от украинския си съперник. В крайна сметка нулевото равенство се запази до края на двубоя.

В края на март на България U19 предстои участие в европейските квалификации, в които съперници на нашия тим са Русия, Литва и Турция.