Юношеският национален отбор на България до 19 години победи с 1:0 връстниците си от Черна гора във футболна контрола, която се игра на базата на БФС в Бояна. Единствения гол беше дело на нападателя на Интер Никола Илиев, който се разписа в 79-ата минута.

Ясен Петров: Подмладихме отбора, вече търсим само резултати

През последната година освежихме и интегрирахме доста талантливи момчета

Нашите момчета на два пъти удариха гредите, като първо с глава Никола Илиев прати топката в страничния стълб в 11-ата минута. Минута по-рано Борис Димитров от Славия пропусна да открие резултата. Гостите имаха също една ситуация, но вратарят и капитан на България Пламен Андреев показа класа и спаси.

Три минути преди края на първото полувреме Никола Илиев за втори път удари греда. Този път след изпълнение на свободен удар топката се отби горе, тупна около голлинията и защитник на Черна гора изчисти настрани.

Единственото попадение падна в 79-ата минута. Илиев получи топката от дясното крило и с удар с левия крак наказа вратаря на Черна гора за окончателното 1:0 днес. Двата отбора ще се срещнат още веднъж в понеделник в нова контролна среща.