Втора среща - Международен турнир "Кирин къп"

13,15 часа

ШОТЛАНДИЯ 5:1 БЪЛГАРИЯ

Тодоров, 25

Бойд, 14, 43, Макфадън, 70, Бърк, 76,87

1 минута - Начало на двубоя на "Кобе Уинг Стейдиъм". Не повече от пет хиляди зрители ще наблюдават на живо срещата, в която при успех на българите те печелят турнира "Кирин Къп".

3 минута- - Нарушение на Мартин Петров срещу играч на шотландците.

4 минута - Лусио Вагнер пробва да намери с далечно подаване Мартин Петров, но прекалено неточно и крилото ни се отказва да гони кълбото.

6 минута - Светослав Тодоров и Петров пробваха двойно подаване, но защитата на Шотландия разбра замисъла и осуети атаката.

9 минута - Все още няма сериозна опасност пред някоя от двете врати. 0:0 между отборите на България и Шотландия.

12 минута -Остро подаване на Мартин Петров към точката на дузпата и там защитник на шотландците прати топката към собствената си врата. Нийл Александър обаче внимаваше и улови кълбото.

13 минута - Извеждащо подаване към Крис Бойд, който излизаше очи в очи със Стоян Колев. Вратарят ни обаче бе по-бърз и изби.

14 минута - Този път Крис Бойд не сгреши, след като бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и отблизо прати топката в мрежата - 1:0  за Шотландия.

17 минута - Опит на българите да изнесат играта в по-предни позиции, но все още твърде хаотичен натиск, който не води до нищо. В същото време Стоичков прати резервите си да разгряват, явно недоволен от развитието на мача.

20 минута - Жълт картон за Мартин Петров, който падна в полето на Шотландия и главният рефер му вдигна жълт картон за симулация.

23 минута - Нарушение срещу Светослав Тодоров на границата на пеналта и това е отлична възможност за пряк обстрел.

24 минута - Точен изстрел на Мартин Петров от фаула, но ударът попада право в ръцете на Нийл Александър.

25 минута - ГОООООООООООООООЛ!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Йордан Тодоров бележи след разбъркване в полето на шотландците.  Валери Домовчийски подаде към точката на дузпата на Светльо Тодоров, а той смъкна към бранителят, който отблизо отбеляза за 1:1.

28 минута - Фаул в полза на Шотландия. Станислав Ангелов обаче е по-бърз от голмайстора за шотландците Крис Бойд и избива напред.

31 минута - Гари Колдуел търси с далечно подаване Северин, който пада на границата на пеналта, но реферът не отсъжда нарушение.

33 минута - Размяна на ролите - сега българите са се ориентирали към контратаки, а Шотландия играе по-често с топката.

34 минута - Крис Бойд отново надделява във въздушния двубой над Асен Караславов, но ударът му с глава премина над горната греда зад Стоян Колев.

37 минута - Нарушение на Колдуел срещу Йордан Тодоров и това е отлична възможност за центриране в полето на Шотландия.

38 минута - Нийл Александър е над всички и лови кълбото.

39 минута - Добър индивидуален пробив на Светослав Тодоров от половината на България чак до наказателното поле на шотландците, но там той се засуети прекалено и топката му бе отнета.

42 минута - Дарън Флетчър търси Бойд в пеналта пред Колев, но Топузаков с шпагат чисти в ъглов удар.

43 минута - Неприятно - Отново Крис Бойд бележи за 2:1. Нападателят направи добавка след разбъркване пред Стоян Колев, който на два пъти успя да избие удари на играчи на Шотландия, но в крайна сметка капитулира за втори път.

45 минута - Нарушение на играч на шотландците срещу Росен Кирилов и Мартин Петров ще центрира от пряк свободен удар в полето пред Нийл.

45+1 минута - Петров избра директния изстрел, който вратарят на шотландците закова на голлинията.

45+2 - Край на първото полувреме. Шотландия води срещу България с 2:1 след 45 минути игра.

46 минута - Начало на второто полувреме.

48 минута - Дарън Флетчър пробва далечен удар от над 35 метра разстояние, който премина високо над вратата на Стоян Колев.

50 минута - Гари Колдуел е оставен непокрит след ъглов удар и с воле праща топката от външната страна на мрежата.

52 минута - Светльо Тодоров центрира към Валери Домовчийски на точката на дузпата, но вратарят на Шотландия е по-бърз и лови.

54 минута - Първа смяна в състава на Шотландия. Отбелязалият двата гола Крис Бойд е заменен от Джеймс Макфадън.

55 минута - Далечен изстрел на Мартин Петров, попаднал право в ръцете на Нийл Александър.

57 минута - Първа смяна и в българския състав. Асен Караславов излиза, заменен от автора на победния гол в първата среща с Япония Христо Янев.

59 минута - Типичен пробив на Мартин Петров завършва с удар по диагонала, който вратарят на Шотландия спасява.

61 минута - Жълт картон за Гари Колдуел за грубо нарушение срещу Мартин Петров в средата на терена.

62 минута - Играч на Шотландия избива кълбото от голлинията след прехвърлящ удар на Мартин Петров, това е Дейвид Уиър.

65 минута - Джеймс Макфадън изпраща топката в гредата след изпълнение на пряк свободен удар. Шанс за Стоян Колев.

67 минута - Точен удар отдалеч на Станислав Ангелов, който не затруднява Нийл Александър.

70 минута - Отново грешка в защитата и това е 3:1. Джеймс Макфадън бележи с глава, изпреварвайки Росен Кирилов в полето ни след центриране отдясно.

72 минута - Валери Домовчийски е заменен от Георги Илиев, Светльо Тодоров от Цветан Генков, а Стоян Колев от Николай Михайлов на вратата в състава ни.

76 минута - Резервата Крис Бърк довежда резултата до 4:1, след като излезе сам срещу Стоян Колев и го прехвърли.

80 минута - Станислав Ангелов също е декориран в жълто за нарушение срещу Макфадън.

83 минута - Нарушение на Лусио Вагнер и той също получава официално предупрежение.

87 минута - 5:1 и българите са на път да повторят резила от мача с Чехия. Последният път, когато българите допуснаха пет гола, бе ан двубоя със ШВеция на Евро 2004.

90 минута - Край на мача. България катастрофира срещу Шотландия с 1:5.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------