Младежкият национален отбор на България допусна тежка загуба с 1:5 от Северна Македония в последния си мач от турнира "Анталия Къп 2021". Съперникът успя да се възползва от всичките си положения пред вратата на Светослав Вуцов, което доведе до поражението.

Единственият гол за нашите вкара Доминик Янков.

Македонците откриха резултата в 10-ата минута. Тогава Вуцов не се намеси добре при центриране и играч на съперника с глава прати топката в опразнената врата. След половин час игра резултатът бе удвоен. Футболист на съперника бе изпуснат отляво, напредна и намери на задна греда свой съотборник, който вкара за 0:2.

В 50-ата минута Янков бе намерен с подаване отдясно и от чиста позиция вкара за 1:2.

Осем минути по-късно защитата ни бе преодоляна за трети път. Защитата ни бе преодоляна с пас от дълбочина, след което футболист на Северна Македония намери свой съотборник, който засече във вратата.

В 76-ата минута македонците стигнаха до четвърти гол, след като техен играч с плонж прати топката в мрежата.

Десетина минути преди края дойде и пети гол във вратата на България. Футболист на Македония бе оставен сам срещу Вуцов, като първоначално не успя да го преодолее, но топката рикошира в Емануел Мирчев и влезе в мрежата ни.

БЪЛГАРИЯ: 12. Вуцов, 6. Попов, 4. Х. Петров, 5. С. Петров, 22. Галчев, 3. Бауренски, 13. Станев, 14. Кръстев, 11. Тонев, 8. Янков, 9. Митков

Младежите не са като мъжете - вкараха три гола за девет минути и победиха Казахстан

България се наложи с 3:1