Младежкият национален отбор на България завърши наравно 1:1 с Уелс в квалификаионна среща от Група Е за Евро 2023.

Владимир Николов (61') даде аванс за нашите момчета, но малко след това Самюел Пиърсън (63') изравни, оформяйки крайния резултат.

Днешната среща бе по-скоро мач за честта, тъй като "лъвчетата" изгубиха шансове за класиране. В крайна сметка младежите ни не успяха да си го върнат на островитяните за загубата, която ни нанесоха на стадион "Славия" с 0:4 през есента.

Българите отправиха първия точен изстрел на стадион "Родни Парейд" в Нюпорт в 12-ата минута, когато Кристиан Добрев принуди вратаря на домакините Нейтън Шепърд да избива в ъглов удор. От корнера Филип Кръстев центрира и Симеон Петров засече, но край целта.

Островитяните също имаха само един шут в очертанията на вратата на гостите преди почивката чрез Елиът Торп в 19-ата минута, но Дамян Христов спаси.

Домакините стартираха добре второто полувреме, но Христов на два пъти се намеси след удари на Айзък Дейвис и Даниел Уилямс.

След час игра и Илия Груев застраши вратата на Уелс, но Шепърд беше на мястото си.

В 61-ата минута България поведе. Резервата Владимир Николов се разписа само шест минути, след като се появи в игра на мястото на Кристиан Добрев. Радостта на гостите не беше дълга и след две минути Самюъл Пиърсън изравни.

До края и двата отбора стигнаха до няколко опасни ситуации, но до нов точен удар в някоя от вратите не се стигна.