България спечели първа точка в Европейското първенство за юноши до 17 години. „Лъвчетата" измъкнаха равенство 1:1 от Австрия в последния си мач от турнира.

Както е известно, до момента нашият тим имаше две загуби - от Хърватия с 0:2 и от Испания с 1:2.

В днешния двубой, „трикольорите" показаха голямо желание за игра. „Лъвчетата" реализираха отлични голови положения,  но и допуснаха доста наивни грешки, предимно в защита.

Срещата започна сравнително равностойно. До 20-ата минута нашите организираха няколко Йорданов стреля с премерен удар, но вратарят на австрийците улови.

В 34-ата минута гостите успяха да поведат. След рикошет в Георги Янев топката попадна в Оливер Филип, който засече в долния десен ъгъл за 0:1. След полученото попадение, нашите се стъписаха и допуснаха доста грешки. За наше щастие, не се стигна до нови попадения във вратата ни, въпреки фрапантните грешки до края на полувремето.

През втората част и двата отбора атакуваха. В 43-ата минута Георги Янев пусна отличен пас към Йорданов, който от границата на наказателното поле овладя и стреля за 1:1.Осем минути по-късно австрийците пропуснаха добра възможност чрез Ловрич, след като защитата за пореден път проспа опасно положение.

В 73-ата минута „лъвчетата" имаха отлично положение за гол. Първо Йосков стреля много силно, топката се отби в гредата, а при добавката Головодов не успя да вкара отблизо.

Така България се сбогува с Евро 2015 с 1 точка и голова разлика 2:5. Австрия също приключва участието си в турнира, извоювайки актив от 2 точки.