Гол на Божидар Краев не беше достатъчен за победа на Жил Висенте срещу Санта Клара. Мачът от 24-ия кръг на португалския шампионат завърши 1:1.

Божидар Краев даде аванс на тима от Барселош след почивката, но четвърт час преди изтичането на редовното време Тиаго Сантана донесе точката за гостите от Азорските острови.

Нови подробности от Италия: Ще спре ли надпреварата в Серия "А"?

За последните 24 часа са потвърдени нови 133 жертви на коронавируса

Жил Висенте и Санта Клара са с еднакъв актив от 30 точки и са съответно девети и десети в класирането.

След като през първата част гол така и не падна, четири минути след почивката Жил Висенте поведе. Бертран Ив Барайе центрира отляво. Защитник на гостуващия тим изчисти с глава, но топката попадна в краката на Божидар Краев. Българският национал много умело излъга бранител и стреля. Получи се рикошет и топката се озова в мрежата за 1:0.

Жил Висенте обаче не съумя да съхрани аванса си и в 74-ата минута резултатът беше изравнен. Топката беше центрирана от ъглов удар и Тиаго Сантана се извиси и я заби с глава в мрежата за крайното 1:1.

В следващия кръг на португалското първенство Жил Висенте гостува на Портимоненсе, докато Санта Клара посреща третия в класирането Спортинг Брага.