Националният отбор на България до 19 години отстъпи на връстниците си от Беларус с 0:1 в последен мач от квалификационния кръг за Евро 2017 година.

"Трикольорите" на селекционера Ангел Стойков вече се бяха класирали за Елитния кръг в надпреварата, след като си осигуриха първото място в групата, дошло след успехи над Португалия (1:0) и Дания (3:1) в края на миналата седмица.

Поради тази причина младите "лъвове" изглеждаха по-разконцентрирани и отпуснати в срещата за разлика от своите връстници, които преди срещата имаха някакъв шанс за класиране, макара и минимален.

Българите влязоха в мача спокойни, след като си бяха гарантирали участието в следващата фаза, което се отрази негативно на представянето на младите футболисти, с някои малки изключения.

Още в началните минути гостите имаха възможност да открият резултата, но отлично пазилият в мача страж - Даниел Наумов, се намеси решително на няколко пъти. В играта на българите липсваше креативност, идея и амбиция за нещо повече срещата, поради което през първото полувреме стигнаха само до далечни изстрели на Тонислав Йорданов и Станислав Иванов, които не доведоха до опасност пред вратата на съперника.

Снимка 262737

През втората част беларусите настъпиха мощно в атака, а след час игра гостите натикаха своя съперник в собствената му половина, но отново Даниел Наумов направи страхотни спасявания.

Българите пък можеха също да се разпишат, като в рамките на няколко минути удари на Лясков, Станислав Иванов и Йорданов не намериха целта.

Натискът на беларусите ставаше все по-виден, а в 80-та минута се наложи на Асен Чандъров да чисти топката от голлинията. Нямаше обаче кой да изчисти кълбото минути по-късно, когато дойде и развръзката. В 83-та минута топката бе свалена с глава към Бакхар пред наказателното поле, който навлезе в наказателното поле и с диагонален удар прати кълбото в мрежата - 1:0 за Беларус!

Загубата прати "трикольорите" в трета урна за жребия при Елитния кръг, където съответно са и по-тежките съперници.

България - Беларус 0:1
0:1 Бакхар 83

БЪЛГАРИЯ: Наумов, Добрев, Лясков, Генчев, Найденов, Йорданов, Георги Русев, Ковачев, Димитров, Иванов, Чандъров

БЕЛАРУС: Павлюченко, Шветсов, Кисел, Кучински, Седко, Краснов, Бахар, Сарамаха, Лисакович, Малкевич, Вакулич