Националният отбор на България до 21 години най-накрая се поздрави с победа в квалификациите за Евро 2019. Това стана факт след успех с 3:1 над Черна гора в Стара Загора. "Лъвовете" вече имат 5 точки в групата, докато съперникът им е на последната позиция едва с 1 спечелена точка.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, макар че българите имаха някои добри възможности, които не бяха оползотворени, за да дойде втората част, предложила доста повече интересни моменти.

Кирил Десподов откри резултата още в 47-ата минута. Нападателят даде аванс на българите след силен удар от наказателното поле за 1:0.

Черногорците обаче се върнаха бързо в мача след попадение на Кръстович, който засече с глава центриране от левия фланг в 53-ата минута.

Момчетата на Тони Здравков не се притесниха от получения гол и малко по-късно Божидар Краев с много хубаво изпълнение от движение върна преднината на "лъвовете" с удар извън наказателното поле - 2:1!

Крайното 3:1 оформи Наско Милев, който се възползва от чудесно центриране на Кирил Десподов отдясно в наказателното поле.

България - Черна гора 3:1

1:0 Десподов 47'
1:1 Кръстович 53'