Уелс победи с 1:0 Черна гора в Кардиф, благодарение на което се укрепи на второто място в група 4 на Лига "В" в Лигата на нациите.

Хари Уилсън отбеляза единственото попадение, след като бе точен от дузпа в 36-ата минута. Така "драконите" записаха втора победа в групата, като първата бе срещу същия съперник. Крейг Белами пък все още няма загуба, откакто стана селекционер на отбора.

Босна и Херцеговина - Унгария 0:2 в мач от Лигата на нациите

Унгария разкова Босна и Херцеговина, Собослай блести с два гола

Ето подробности

Домакините имаха тотално надмощие през първата част, като владееха топката в над 70% от времето и отправиха осем удар. Най-активен бе Хари Уилсън. Именно халфът на Фулъм, който се превръща в лидер на този отбор на Уелс, отбеляза единственото попадение преди почивката, след като реализира дузпа в 36-ата минута. Така той стана първият уелсец, който се разписва в три поредни мача, след Гарет Бейл, който го направи на Евро 2016. Наказателният удар бе малко пресилено отсъден заради нарушение именно срещу Уилсън, който леко бе закачен от Йовович.

Юношата на Ливърпул имаше още една възможност в 40-ата минута, но стреля на сантиметри встрани. Бърнс и Кълън пропуснаха също добри възможности за домакините в по-ранен етап от мача.

Второто полувреме бе по-равностойно, като Черна гора дори можеше да стигне до изравнително попадение в 57-ата минута, но удар на Радулович срещна гредата. Уелс също имаше своите възможности, но Бърнс и Томас ги пропуснаха. Удар на Неко Уилямс от фаул пък бе спасен от стража на гостите.

Естония - Швеция 0:3 в мач от Лигата на нациите

Швеция отстреля Естония в стремежа си за завръщане в Лига "В"