Българският национален отбор за юноши до 19 години победи с 3:0 Армения в двубой от предварителна група 1 от квалификациите за Евро 2020 и си осигуриха участие в елитния кръг.

Това е втори успех за момчетата на Ангел Стойков, след като победиха и Черна гора с 3:1. По този начин българите оглавяват групата с максимален актив от 6 точки. За елитния кръг се класират първите два отбора от всяка група и най-добрият трети.

Юношите до 19 години стартираха евроквалификациите с победа

Момчетата на Ангел Стойков победиха Черна гора с 3:1

По-късно днес играят Турция и Черна гора. Турците са втори с три точки, но мач по-малко.

България стартира чудесно срещата и още в 5-ата минута откри резултата. Автор на попадението бе Владимир Николов от дузпа. В началото на втората част резултатът бе удвоен. Влезлият от резервната скамейка Александър Тодоров се разписа за 2:0. В 67-ата минута Денислав Ангелов оформи крайния резултат 3:0 в полза на нашите.

Последният мач на малките "лъвчета" е срещу Турция на 19 ноември от 14:00 ч.