Борусия Дортмунд победи с 2:0 като гост Щутгарт в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. И двете попадения за "жълто-черните" бяха отбелязани в добавеното време на мача.

В 13-ата минута Крис Фюрих стреля от границата на наказателното поле. Грегор Кобел се намеси спокойно.

Шест минути по-късно Щутгарт отново застраши вратата на Кобел, но до попадение не се стигна.

До края на първото полувреме "швабите" продължиха да са по-активният отбор, без да стигат до сериозни опасности.

В 56-ата минута Кобел отрази изстрел на Лоренц Асиньон, насочен към долния десен ъгъл.

Шест минути преди изтичането на редовното време изпълнение на Джейми Левелинг премина над напречната греда.

"Жълто-черните" поведоха в резултата в четвъртата минута на продължението. Юлиан Бранд центрира от десния фланг, отбраната на домакините не успя да изчисти добре и топката попадна в Карим Адейеми. Нападателят се разписа с удар в левия ъгъл.

Две минути по-късно отборът воден от Нико Ковач отбеляза и втори гол. Фабио Силва се пребори за топката и подаде към Бранд, който реализира с мощен изстрел под напречната греда.

След тази победа вастфалци са втори в класирането с 64 точки, докато "швабите" заемат четвъртото място с 53.

Нико Шлотербек остава верен на Борусия

Нико Шлотербек остава верен на Борусия

Реже Реал Мадрид