Юношеският национален отбор на България до 15 години победи с 2:0 връстниците си от Северна Македония и записа първи точки на приятелския турнир "Влатко Маркович" в Хърватия. Българите надиграха категорично съперника си и можеха да спечелят с още по-изразителен резултат.

Първата част протече без попадения, въпреки превъзходството на "лъвчетата". След почивката логичното се случи и момчетата на Георги Георгиев успяха да материализират превъзходството си. В 59-тата минута Иван Сулев откри резултата, а само 5 минути по-късно Преслав Бачев направи 2:0.

България U15 отстъпи на Беларус

С 1:2

Така България завърши на трето място в предварителната си група и в неделя от 12:00 часа ще спори за 5-тото място в крайното класиране на турнира срещу тима на Босна и Херцеговина.

Съставът на България: 1. Георги Гергинов, 4. Симеон Шишков (41 - 3. Дейвид Михалев), 5. Румен Павлов (58 - 2. Илиян Димитров), 15. Деян Танчев (77 - 8. Кристиан Чачев), 16. Радослав Узунов, 18. Самуил Колев (41 - 19. Димитър Петров), 6. Пламен Аршев, 13. Васил Казалджиев (41 - 7. Константин Димитров), 10. Кристиян Иванов (58 - 17. Иван Сулев), 11. Петър Стефанов (77 - 14. Даниел Коков), 20. Филип Гигов (41 - 9. Преслав Бачев). Селекционер: Георги Георгиев

България U15 с тежка загуба в международния турнир "Влатко Маркович"

"Лъвчетата" паднаха с 0:3 от Хърватия