90′
Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика" Зрители:
90′

Крумовград сензационно победи Лудогорец с 3:1 на старта на сезона в Първа лига и тъмни облаци надвиснаха над главата на треньора на "орлите" Ивайло Петев. Божидар Кацаров откри в 6-ата минута, а в 17-ата Александър Колев удвои. Доминик Янков върна един гол в 39-ата минута, но в 68-ата Мартин Сораков отбеляза още веднъж в полза на домакините след грешка на вратаря на Лудогорец Симон Слуга. В края Сораков можеше да направи резултата още по-катастрофален за шампионите, но Слуга се намеси добре.

89′

Нещата за Лудогорец можеха много да загрубеят, ако Мартин Сораков беше преодолял Слуга в добавеното време.

80′

Футболистите на Лудогорец изглеждат ядосани от своята безпомощност. Кирил Десподов центрира в наказателното поле, топката попадна у Спас Делев, който стреля от въздуха, но не последва опасност.

68′

Вратарят на Лудогорец Симон Слуга допусна грешка при опита си да изчисти топката, след като беше напуснал очертанията на вратата.

Тя се отби във футболист на Крумовград и попадна пред наказателното поле, откъдето Мартин Сораков я прати в мрежата.

Снимка 626342

Източник: startphoto.bg

49′

Разградчани разиграха добре с едно докосване в наказателното поле на противника, Десподов центрира отдясно, Хайстер изпревари съперник и стреля, но топката излезе в аут.

46′

Треньорът на Крумовград също предприе промени.

46′

Капитанът на Лудогорец Георги Терзиев напуска игра, влиза новото попълнение Марсел Хайстер.

46′

Неделев отстъпва мястото си на Десподов.

46′

Поредна смяна в състава на разградчани.

45′

Втората част стартира с натиск на Лудогорец. Удар на Доминик Янков обаче беше отразен.

45′

Първото полувреме завърши с неочакван резултат. Новакът Крумовград отбеляза два гола във вратата на шампионите, а имаше и шанс за трети. Разградчани успяха да намалят в края с гол на Доминик Янков и останаха в мача.

39′

Доминик Янков върна интригата в мача с удар от границата на наказателното поле.

35′

Страхотен шанс пред Крумовград. Димитър Тонев получи топката на фланга, финтира Георги Терзиев и излезе на отлична позиция за стрелба, но прати топката над вратата.

21′

Тодор Неделев реши да стреля директно от пряк свободен удар от добра позиция пред наказателното поле, но ниският му удар премина покрай стената и излезе покрай лявата греда в аут.

20′

Лудогорец тръгна напред в търсене на попадение. Пипа получи топката отдясно в наказателното поле и шутира силно, но Янко Георгиев изби в корнер.

17′

Таранът Александър Колев удвои за Крумовград след хубава атака, в чието изграждане участваше и той.

6′

Капитанът на новаците Божидар Кацаров откри резултата. След изпълнение на ъглов удар той се оказа най-съобразителен и от границата на наказателното поле вкара.

3′

Възможност за Лудогорец да стигне до ранен гол, но вратарят на домакините Янко Георгиев отрази опасността и изчисти топката в ъглов удар.

2′

Срещата в Пловдив стартира.

1′

Здравейте с живото проследяване на мача между новака в елита Крумовград и шампиона Лудогорец. Мачът ще се проведе на базата на Ботев (Пловдив) в "Коматево". Лудогорец излиза с изцяло нов титулярен състав в сравнение с този, който започна преди няколко дни срещу Балкани в Косово в мача от първия предварителен кръг на Шампионската лига, завършил с фиаско - 0:2.