Шампионът Лудогорец постигна петата си победа от шест изиграни срещи от началото на сезона в Първа лига. "Орлите" постигнаха убедителен успех с 3:0 като гости над  Крумовград на Спортен комплекс "Никола Щерев - Старика" в Коматево. Два гола за състава воден от Захари Сираков реализира Руан Крус в 9-ата и 59-ата минута, а едно попадение добави Ерик Маркус , който направи своя дебют с фланелката на разградчани малко преди края на срещата.

Срещата започна добре за Лудогорец, като българския шампион пое контрол над топката още от началото. Първата голова възможност се откри именно пред "орлите" и Матиас Тисера. Той комбинира добре с Руан Круз, след което завърши. Янко Георгиев обаче отби топката, а тя срещна и напречната греда преди да излезе.

Три минути след това Руан Круз стреля от дистанция. Ударът му беше в средата на противниковата врата, но Янко Георгиев не се намеси по най-добрия възможен начин и така топката се озова в мрежата.

Снимка 682557

Източник: startphoto.bg

В 23-ата минута Рик Джонатан намери Кайо Видал в наказателното на домакините. Вторият шутира в близкия ъгъл, но Янко Георгиев спаси. След това вратарят се намеси повторно, за да се справи и с добавката на Матиас Тисера.

В 35-ата минута Сон направи страхотен пробив, преминавайки през двама играчи на Крумовград. След това обаче завърши с неточен изстрел над вратата на домакините.

Второто полувреме започна спокойно, без сериозни опасности и пред двете врати. В 55-ата минута Лазар Марин реши да пробва късмета си с шут от сериозна дистанция - много разочароващо изпълнение.

Две минути по-късно Кайо Видал навлезе в наказателното и стреля по земя, но не затрудни Янко Георгиев, който улови.

В 59-ата минута пък падна решаващия гол, който до голяма степен сложи край на интригата. Руан Круз отбеляза второ попадение, след като беше изведен в наказателното на Крумовград. Бразилецът стреля, а след рикошет в Матей Шимич топката прехвърли стража на домакините.

Снимка 682562

След втория гол съвсем нормално темпото спадна още, като "орлите" продължиха да владеят повече. В 75-ата минута Ивайло Чочев засече центриране и стреля с глава, но неточно. Пет по-късно пък Дени Групер също отправи хубав шут от дистанция, с който Янко Георгиев се справи.

В 83-ата минута влезлият от скамейката Ерик Маркус получи отляво и навлезе към вътрешността. 20-годишният футболист си нагласи топката на десния крак, след което с хубав изстрел извън наказателното поле преодоля стража на Крумовград, за да направи резултата 3:0.

Снимка 682564

Така  "орлите" се изкачиха на второто място с актив от 16 точки. Освен това по този начин отборът воден от Захари Сираков се върна на победния път в българското първенство, слад равенството с Черно море в предишния кръг. Крумовград пък остава с 6 точки след 8 мача и  заема 13-ата позиция.

Крумовград - Лудогорец 0:3 (Развой на срещата по минути)