Лудогорец не успя да спечели титлата на България за 13-ти пореден път в историята си. "Орлите" завършиха 3:3 с Крумовград в драматична първа среща от плейофите на шампионата.

Играчите в зелен екип се подготвяха да отпразнуват 13-та поредна титла в България, ала Антон Недялков отложи купона, тъй като си отбелязва нелеп автогол в добавеното време на мача.

В следващия мач от първенството Лудогорец ще премери сили с основния си конкурент през годините ЦСКА.

Снимка 662963

Източник: startphoto.bg

В началото на мача домакините имаха претенции за дузпа. Бърнард Текпетей се измъкна по десния фланг на атаката и центрира в наказателното поле, топката се отби в тялото на Клайдер Машедо и излезе в ъглов удар. Ганаецът поиска да бъде отсъдено нарушение на играча на Крумовград, но главният съдия правилно му показа, че в тази ситуация няма основание за дузпа.

Противно на логиката гостите поведоха в резултата. В 13-та минута Серкан Юсеин проби по фланга и намери намери непокрития Александър Колев в наказателно поле на Лудогорец, а нападателят не остави шансове на Падт и с хубаво изпълнение даде аванс на новака в елита.

Снимка 662958

Вместо да потърсят изравняване, шокът за домакините продължи! Гостите организираха поредната си добра атака, когато Диего Рапосо изведе Серкан Юсеин на стрелкова позиция, чийто елегантен удар разпъна мрежата на Серджио Падт. Първоначално попадението бе отменено, ала след обстоен преглед на ВАР, реферът Валентин Железов зачете гола на Крумовград.

Втората част стартира по мечтан начин за разградчани! В 49-та минута опорният полузащитник Педро Нареси необезпокояван получи топката в центъра, за да подаде на Рик Джонатан, който с прехвърлящ изстрел намали изоставането на Лудогорец.

Снимка 662964

Подемът в играта на Лудогорец бе оползотворен в 55-та минута. Защитникът на Крумовград Лукас Саната прецени погрешно действията си, фаулирайки нахлуващия в наказателното поле Рик Джонатан. Арбитърът Валентин Железов видя отлично съприкосновението и моментално свири дузпа в полза на "орлите", която Рик Джонатан реализира с лекота.

Усилията на възпитаниците на Георги Дерменджиев да осъществят обрат в срещата се увенчаха с успех. В 74-та минута фланговият футболист Рик Джонатан намери сънародника си Руан Круз, с чието докосване матира стража Янко Георгиев.

Преломният момент в сблъсъка настъпи дълбоко в добавеното време. Тогава Антон Недялков смълча публиката купона с комичен автогол.

Лудогорец - Крумовград 3:3 (Развой на срещата по минути)

Срещата в Разград стартира в 17:45 часа