Отборът на Ливърпул се класира по изключително убедителен начин за четвъртфиналите в турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия.

На своя „Анфийлд” футболистите на Кени Далглиш се наложиха с 6:1 над състава на Брайтън и ще посрещнат миналогодишния финалист в надпреварата Стоук Сити в следващия кръг.

Двубоят ще се запомни и с трите автогола, които гостите от Брайтън успяха да си вкарат, като два от тях наниза в собствената си врата един и същ футболист.

Разгромът можеше да бъде и още по-категоричен, ако Луис Суарес не бе пропуснал дузпа в края на двубоя.

„Червените” излязоха напред още в 5-ата минута, когато Мартин Шкъртел се възползва прекрасно от центриране на Джерард от ъглов удар и прати топката в мрежата за 1:0.

В 18-ата минута Брайтън успя да стигне до изравнителен гол, дело на Луа Луа, който се разписа брилянтно от непряк свободен удар.

В самия край на полувремето Ливърпул все пак възстанови предимството си, не без помощта и на Лиъм Бридкът. Бранителят на гостите не се ориентира добре при едно разбъркване и се разписа в погрешната врата за 2:1.

В 57-ата минута едно от редките си попадения реализира нападателят на Ливърпул Анди Керъл. Англичанинът се възползва от хубав пробив и асистенция на Стюърт Даунинг и разстреля вратата на Брайтън за 3:1 от средна дистанция.

Без никаква доза шанс отново се оказа Лиъм Бридкът в 71-ата минута. Бранителят се опита да покрие опит на Стивън Джерард да прати топката в мрежата от много малък ъгъл, като вместо това сам реализира за 4:1.

Най-комичният от трите автогола падна в 75-ата минута, когато Дънк се опита да успокои една топка в малкото наказателно поле и макар да не бе притесняван от никого пое несръчно на гърди, а след това на коляно, насочвайки кълбото зад собствената си голлиния за 5:1.

В 80-ата минута Луис Суарес изпусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дирк Кайт, но четири минути по-късно уругваецът все пак успя да се разпише, оформяйки крайното 6:1 с глава след асистенция на Керъл.

Така Ливърпул записа най-убедителната си победа, откакто Кени Далглиш се завърна начело на отбора и се класира на четвърфинал в турнира ФА Къп за първи път от шест години насам, където ще играе срещу Стоук Сити.