Литекс загуби изненадващо от полския Одра с 1:3 в контрола, която двата отбора изиграха в турския курорт Анталия.

В 6-ата минута реферът Арун не зачете гол на Тодор Паланков, заради засада. В 21-ата минута падна първото попадение за поляците, като негов автор бе Ригел, който бе изпуснат от бранителите на Литекс и наказа Йордан Господинов.

В 43-ата Гжегоржевски получи голов пас от Новачки и изпрати топката за втори път в мрежата на "оранжевите". В следващата минута възпитаниците на Люпко Петрович бяха близо до гол, но завършващ удар на Ивелин Попов премина встрани от целта.

В 54-ата минута Роберт Попов напредна с топката и бе фаулиран на границата на наказателното поле. Реферът Арун обаче пусна авантаж, защото тя попадна в Бибишков, който бе точен за 1:2.

В 61-ата минута Уелингтом пропусна да вкара за 2:2, след като се озова сам срещу вратарят на поляците. Шест минути по-късно по Врубел реализира за 3:1.

ЛИТЕКС - ОДРА 1:3
0:1 Ригел (21), 0:2 Гжегоржевски (43), 1:2 Бибишков (54), 1:3 Врубел (67)

ЛИТЕКС: Господинов, Берберович (46-Бандаловски), Желев, Пл. Николов (69-Кирилов), Венков, Ив. Попов (46-Уелингтом), Р. Попов (69-Генчев), Паланков (46-Йеленкович), Слайтер (69-Манолев), Сандриньо (46-Бето), Бибишков

ОДРА: Скаба, Дудек, Чихи, Ковалчик, Гжегоржевски, Мушалик, Вош, Новачки, Малиновски, Врубел, Рибел (Врубел, Кризински, Кокошка, Черкаш, Раджевич)