Литекс уреди още една контрола с японския ДЖЕФ Юнайтед, в редиците на който играе Илиян Стоянов.

Проверката ще е в петък, а по предварителна програма двата тима се бяха уговорили за мач в събота, който също ще се състои.

Във втората контрола между Литекс и Хирошима, която се игра във вторник вечер, двата отбора завършиха 2:2 (в първата Литекс би с 8:3). В 17-ата минута Сато откри резултата, а след пет минути "оранжевите" изравниха с гол на Уелингтом. Литекс поведе с попадение на Слайтер в 42-ата минута.

През втората част Хирошима стигнаха до равенството след автогол на Берберович. В 83-ата минута на двубоя Йеленкович бе изгонен, но равенството 2:2 се запази до края.

Съставът на Литекс: Тодоров, Слайтер (К. Хазуров), Бето, Берберович, Кирилов, Желев, Венков, Манолев, Йеленкович, Паланков, Уелингтом