Отборът на Ювентус продължава наказателната си акция в Сериа „А", след като преди броени минути, грандът от Торино се наложи при визитата си на Дженоа с 1:3.

Победата не дойде никак лесно, тъй като „грифоните" дадоха сериозен отпор за възпитаниците на Масимо Карера, но уникалният малшанс за домакините и няколко невероятни пропуска на Марко Бориело не успяха да изпратят срещата в съвсем друга насока.

Голям принос за днешния шампионски обрат на „Луиджи Ферарис" имаха резервите Мирко Вучинич и Квандо Асамоа, които освен попаденията си, раздвижиха играта на  торинци  и внесоха така нужната агресия и желание за успех.

Другият гол за победителите бе дело на завърналия се сред титулярните единадесет национал Емануеле Джакерини.

Водени от своята млада звезда Чиро Имобиле, който е на 50 процента собственост и юноша на Юве, домакините от Дженоа сътвориха първите по-опасни атаки пред вратата на шампионите. Още в петата минута, Марко Бориело бе на път да огорчи бившия си тим, но  ударът му премина встрани от рамката на Джижи Буфон.

Времето си минаваше а момчетата на Масимо Карера така и не застрашаваха вратата на Себастиан Фрей. Така напълно логично се стигна и то попадението за домакините отбелязано от най-добрия до този момент Чиро Имобиле. Голът стана факт след прекрасно двойно подаване между него и Андреа Бертолачи, което завърши с  бомбен изстрел в десния ъгъл на вражеската врата.

Попадението не спря „грифоните", които не спираха да атакуват опасно и в 37-ата минута  Бориело пропиля поредно  положение за своите, губейки дуела с Буфон.

Единственото по-сериозно положение за Юве през това първо полувреме бе на Алесандро Матри, който бе изведен по-чудесен начин от Джакерини, но бившият нападател на Каляри изпусна от много удобна ситуация.

Втората част продължи с доминацията за възпитаниците на Луиджи Де Канио. Още в 53-ата минута Сампризи  имаше шанс да отбележи с глава, но ударът му излезе в аут.

Пет минути след това и гредата спаси „старата госпожа", след като Марко Бориело  направи непростим пропуск и вместо да отбележи, бившият нападател на Рома, Милан и Юве, уцели гредата.

Пропуските за Дженоа  не спираха. Бертолачи също се отличи с уникален пропуск и както повелява във футболната игра, множеството пропуски  на „грифоните" бяха наказани от много опитния тим на Юве, който чрез Емануеле Джакерини доста незаслужено изравни резултата в  61-ата минута. Асистенцията бе дело на влезлия като резерва Мирко Вучинич.

Голът обърка тотално състава на домакините, които държаха мача в ръцете си, но инкасираното попадение срина изцяло тяхната игра.

От тук до края, на „Луиджи Ферарис" имаше един отбор и това бе Ювентус. „Бианконерите" вдигнаха оборотите и в 77-ата минута, Квандо Асамоа бе съборен в наказателното поле от Сампризи и черногорецът Мирко Вучинич  бе безпощаден от бялата точка, с което оформи и пълния обрат в тази среща от Серия „А".

До края на срещата,  освен  че бяха пълни господари, гостите от Юве стигнаха и до трети гол след  попадение на Квандо Асамоа, който оползотвори чудесно положение създадено от Мирко Вучинич.

Така отборът на Ювентус успя да спечели тази доста трудна среща, демонстрирайки хладнокръвие и шампионска класа, която изстреля „Старата госпожа" на върха в италианския футбол с  пълен актив от три победи в три срещи.

ДЖЕНОА-ЮВЕНТУС 1:3

1:0 Имобиле (17'), 1:1 Джакерини (64'), Вучинич (78'-дузпа), Асамоа (84')

СТАДИОН: „Луиджи Ферарис"

СЪДИЯ: Джанлука Роки

ДЖЕНОА: Фрей, Сампризи, Бово, Антонели, Янкович, Кучка, Сеймур, Бертолачи, Бориело, Имобиле

ЮВЕНТУС: Буфон, Бразали, Бонучи, Киелини, Касерес, Маркизио, Пирло, Джакерини, Де Челие, Джовинко, Матри