Капитанът на Рома Франческо Тоти се е обадил лично на бразилския халф-бек на Реал (Мадрид) Сисиньо, за да го убеди да премине в тима от италианската столица, разкри "Кориере дело Спорт".

"Сисиньо го виждам много добре в нашия отбор. Той има страхотни качества, като ще се адаптира за кратко време в нашия тим. Искрено се надявам да пристигне в Рома, чакам го с нетърпение", заяви Тоти пред медиите на Апенините.

Преди няколко дни Сисиньо постави ултиматум на новия наставник Бернд Шустер, че ако продължава да не му гласува доверие и не го пуска в игра, ще напусне тима. Междувременно стана ясно, че трансферът на бразилеца Деде от Борусия (Дортмунд) при "вълците" няма да се осъществи.

В неделя Рома направи 2:2 с немския Леверкузен в контролен мач, който се игра пред 15 000 зрители на стадион "БайАрена". В срещата не взе участие младият български нападател на "аспирините" Атанас Курдов.

"Вълците" поведоха още в 3-ата минута след гол на Перота. Две попадения на Шнайдер в 14-ата и 66-ата минута дадоха минимална преднина за германците. Гол на Нонда минута преди края на редовното време пък фиксира крайния резултат 2:2.