Палермо и Катания не  излъчиха победител в Сицилианското дерби . Двата тима завършиха 1:1 на „Ренцо Барбера". Домакините изоставаха в резултата до 47-ата минута, когато звездата на тима Фабрицио Миколи изравни.

Битката за острова беше сравнително равностойна, като през първото полувреме тимът на Винченцо Монтела имаше известно превъзходство, докато след почивката домакините можеха да вземат победата. Първото попадение падна в 25-ата минута, когато Гомес центрира отляво към Бариентос, който насочи кълбото към Никола Легроталие.

За него остана по-лесното и отклони топката с глава за 1:0. Веднага след почивката, Миколи получи великолепен пас от Николас Бертоло, излезе сам срещу Карисо и го преодоля, за да възстанови равенството в сицилианското дерби.

След този мач, Палермо е на 14-ото място, а Катания на 8-ата позиция.

В друга среща от 35-ия кръг на Серия „А", Каляри и Киево не си вкараха гол, завършвайки 0:0. Каляри заема 15-ото място след срещата, а Киево е на 10-ата позиция.