Наполи победи Сасуоло в мач от 20-ия кръг на Серия А. Неаполитанци се наложиха с 3:1 след пълен обрат. По този начин „небесносините" дръпнаха с четири точки на върха пред втория Интер. Като цяло домакините показаха много по-добра игра, заслужено си взеха победата и зарадваха верните си тифози.

Гоститеобаче изненадоха Наполи още в 3-ата минута. Тогава Диего Фалчинели изпълни дузпа след нарушение на Раул Албиол. В 19-ата минута неаполитанците изравниха чрез Хосе Кайехон. За последно той се беше разписвал през април 2015 година. Три минути преди края на първата част звездата Гонсало Игуаин също се разписа. Нападателят получи пас от Марек Хамшик и не сгреши за 2:1.

Резултатът бе оформен от Игуаин, който се разписа отново в добавеното време на мача.
След този успех Наполи вече има 44 точки и дръпна пред Интер (40) и Ювентус (39). "Старата госпожа" е с мач по-малко.

Сасуоло пък продължава да е на шеста позиция с 31 пункта.