Домакините опитват заключителен натиск. Интер ще разчита на контри.

Оунас падна в наказателното поле. Дузпа няма според Лука Банти.

Кандрева напуска бавно терена, освиркван от публиката. Кансело влиза. Прецизна смяна на Спалети.

81′

Оунас заменя любимеца на публиката Инсиние.

80′

Отново корнер за гостите отдясно. Жоао Марио го спечели. Той изпълни лошо ъгловия удар.

79′

Кандрева центрира на скорост отдясно. Албиол извади в корнер. Той изпревари връхлитащия Перишич.

77′

Удар на Жоао Марио отдясно. Рейна клекна и остави топката да излезе в аут.

76′

Рог заменя Алан.

75′

Мигновен удар на Инсиние отляво. Топката преля покрай лявата греда на Хамданович.

74′

Д'Амброзио центрира отдясно след взаимодействие с Кандрева. Защитата се справи.

72′

Рейна улови топката след корнер за Интер отляво.

71′

Жоао Марио сменя Борха Валеро.

71′

Жилински сменя капитана Хамшик.

70′

Хамданович улови рикоширала топка след атака на домакините отляво.

68′

Кандрева има проблем с коляното.

67′

Мертенс получи топката след пас отляво. Ударът на белгиеца беше блокиран от Д'Амброзио.

66′

Миранда получи картон за фаул срещу Мертенс.

65′

Икарди извърши нарушение при атака отдясно. Трима го бяха блокирали.

64′

Кайехон центрира. Перешич изчисти с глава.
Контрата на Интер беше спряна с пас към Рейна.

64′

Удар на Инсиние отляво. Топката се завъртя, но излезе в аут над гредата.

63′

Серия на фитове на Мертенс в полето отляво. Корнер.

62′

Инсиние влезе на скорост отляво и стреля в аут.

61′

Нагатомо стреля от воле, Топката рикошира и загуби скорост.

60′

Кандрева се измъкна отдясно, но топката беше избита в корнер.

58′

Наполи се настани в половината на Интер. Гостите се затрудняват с отнемането на топката.

57′

Кандрева се завъртя и стреля в аут под малък ъгъл.

56′

Наполи изравни играта. След почивката Интер имаше леко превъзходство.

55′

Жоржиньо свали топката. Хамшик стреля по земя. Топката профуча покрай дясната греда на Хамданович.

54′

Шкринер сбърка, Мертенс отне топката, но беше блокиран.

53′

Центриране на Кандрева след бърза контра. Рейна лови.

52′

Неточно центриране на Жоржиньо. Хамданович лови.

52′

Опасна атака на домакините отдясно. Топката беше преечена,

51′

Нарушение срещу Хамшик на 27 метра от вратата на Интер. Банти не вади картон на Кандрева.

49′

Фаул за Интер на около 30 метра отляво. Валеро центрира, но имаше нарушение в атака на гостите.

48′

Весино направи пробив от 40 метра. Той беше изведен под ъгъл след двойно подаване с Икарди. Весино стреля под малък ъгъл, но Албиол изчисти от голлинията.

46′

Опит за едно-две между Хамшик и Инсиние. Защитата пресече топката.

45′

Мач от високо ниво от тактическа гледна точка.

45′

Лука Банти е точен като швейцарски часовник. Кайехон усука коляното си точно преди почивката.

43′

Наполи има повече притежание на топката - 57% на 43%.

42′

Борха Валеро успя да стреля от близо. Рейна се намеси чудесно и корнер.

42′

Няма много работа за Лука Банти. Нарушенията са символични.

40′

Интересен и динамичен двубой без положения.
Домакините играят по-нападателно. Гостите са по-онсервативни. Те нямат много възможности.

39′

Икарди стреля от малък ъгъл на скорост отдясно. Точно в Рейна.

38′

Центриране на Инсиние отляво. Добра намеса на Хамданович отново.
Колибали измъкна топката от Шкриниер отляво и стреля от нулев ъгъл.

37′

Много борба пред наказателното поле на гостите. Топката често сменя притежателя си в двете посоки.

35′

Инсиние стреля от упор с глава. Хамданович изби напред и улови топката. Нападателят като че ли изникна изпод земята.

34′

Много бърза игра. Това провокира грешки и на двата отбора.

34′

Хамшик опита да изненада Хамданович отдалече.

33′

Инсиние опита да влезе между трима в полето отляво. Неуспешно.

32′

Кандрева беше спрян след авторитетна намеса по лявото крило на атаката.

30′

Лучано Спалети ръкомаха на тълинията. Не е доволен от офанзивната игра на своите момчета.

29′

Корнер за Наполи отляво. Неточен опит за удар на Жоржиньо.

28′

Двойно подаване изведе Хамшик отляво. Успоредното му подаване беше пресечено.

27′

Висока преса на Интер. Домакините трудно изнесоха играта напред.

26′

Перичшич стреля с глава. Топката профуча над вратата.

25′

Дълга атака на Интер. Топката беше върнат на Хамданович. Публиката освирква гостите.

22′

Ниско центриране на Хамшик отляво. Корнер.
Топката беше изчистена. Домакините я върнаха до Рейна.

21′

Мертенс опита да намери Кайехон в наказателното поле. Защитник изби.

20′

Корнер за Интер отдясно.
Кандрева центрира на първа греда. Топката е избита.

19′

Хамданович направи две спасявания отляво. Кайехон стреля. Вратарят блокира и добавката отблизо.

18′

Много добре са подредени двата дефанзивни вала на Интер. Само Икарди е напред.

17′

Дрис Мертенс овладя в наказателното поле, но беше блокиран и падна. Корнер за Наполи.
Нарушение в атака след центрирането.

16′

Бърза контра на домакините. Инсиние не можа да хване добре фалца и топката излетя на високо.

14′

Лука Банти пуска по-свободна игра.

13′

Жоржиньо центрира от фаул. Колибали свали топката, но нямаше негов съотборник, който да засече.

12′

И двата отбора играят с четирима в защита и обичат да играят нападателно.

10′

Галярдини стреля силно. Топката се удари в Жоржиньо и излезе в корнер.
Не лошо центриране на Кандрева на първата греда. Топката беше избита.
Кандрева слезе до аутлинията отдясно, но центрирането излезе в аут.

9′

Атака на гостите отляво и двете центрания бяха пресечени.

8′

Интер започна по-предпазливо и чака съперника си за контра.

7′

Остра атака на домакините отляво. Гулам центрира, но топката не беше засечена.

5′

Хубав плътен удар на Хамшик отляво. Топката профуча покрай вратата.

2′

Инсиние опита да намери Мертенс. Защита пресече извеждащия пас.

1′

Прегръдка между двамата именити треньори.

Амаду Диавара

Наполи и Интер имат седем ремита в мачовете по между си през новия век. Миланският гранд има 15 победи, с една повече от неаполитанци.

Двата отбора направиха страхотен старт и днес ще искат да докажат кой е по-добрият. Разликата е равенството на "нерадзурите" в Болона на 19-ти септември. Всичко останало са победи.

През миналата седмица Наполи спечели гостуването си на Рома, а Интер измъкна сладка победа във вечното дерби срещу съгражданите си от Милан.

Неаполитанци играят атрактивен футбол и бяха на една изпусната дузпа до равенство в Манчестър.