Наполи спобеди с 3:0 Фиорентина в Рияд, Саудитска Арабия в полуфинален двубой за Суперкупата на Италия. Джовани Симеоне даде аванс на "партенопеите" в 22-рата минута, а Алесио Зербин се разписа на два пъти в края на двубоя, за да утвърди успеха на своя тим срещу "ла виола".

Двубоят започна с натиск от страна на Наполи. В 10-ата минута Матео Политано стреля от границата на наказателното поле на Фиорентина, но Пиетро Терачано се намеси и отрази.

Активните действия на "партенопеите" дадоха резултат в 22-ата минута, когато Жуан Жезус намери Джовани Симеоне, който с първото си докосване засече топката в мрежата и даде аванс на Наполи.

Фиорентина успя да достигне до изравнително попадение в 28-ата минута, когато след разбъркване след корнер, Лукас Белтран прати топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

Фиорентина получи правото да изпълни дузпа в 44-ата минута, когато Марио Руй повали свой опонент в собственото си наказателно поле. Джонатан Иконе се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар, но не намери очертанията на вратата.

Второто полувреме бе изключително равностойно, но все малко не достигаше на Фиорентина да се върне в мача.

Така до 84-ата минута, когато след центриране на Пьотр Жилински на втора греда, Алесио Зербин засече топката във вратата и реализира. Нападателят на Наполи обаче удари главата си в страничната греда и се наложи да получи медицинска помощ.

Малко след като се поднови играта, Алеси Зербин отне топката и показа добър демараж, за да излезе очи в очи с Терачано и да сложи официално точката на спора в 86-ата минута.

Наполи ще се изправи срещу победителя от мача между Интер и Лацио в спор за трофея.