Милан победи с 2:0 Рома в дербито на 26-ия кръг на Серия "А". Патрик Кутроне (48) и Давиде Калабрия (74) бяха точни за "росонерите", които изиграха нов силен мач под ръководството на Дженаро Гатузо. Миланският гранд вече е осем мача без поражение в първенството.

Първата сериозна опасност бе пред Донарума в 5-ата минута. Вратарят на Милан изби в корнер удар на Юндер. Малко след това домакините имаха претенции за дузпа след контакт между Бонавентура и Пелегрини, но реферът даде знак играта да продължи.

През първата част "росонерите" се защитаваха добре и не позволиха на домакините да застрашат вратата им. В същото време бяха твърде пасивни в атака и не отправиха нито един удар по посока вратата на Алисон.

Снимка 342213

Второто полувреме започна отлично за гостите, които поведоха още в 48-ата минута. Футболистите на Дженаро Гатузо организираха многоходова атака. Сусо центрира отдясно за връхлитащия Патрик Кутроне, който вкара за 0:1.

В 51-ата минута удар на Пероти мина покрай гредата на Донарума. Последваха две опасности пред вратата на Рома, но Алисон се справи с удари на Чалханоглу и Кеси.

Милан с опит да привлече Диего Лаксалт

Милан протяга ръка към недооценен в Интер

"Росонерите" искат Диего Лаксалт

В 63-ата минута Донарума се намеси след удар на Коларов. Десет минути по-късно Алисон трябваше да спасява опасен изстрел на Калинич.

В 74-ата минута хърватинът изведе зад защитата Дадиде Калабрия и бранителят с техничен удар вкара за 0:2.

"Росонерите" събраха 44 точки и заемат 7-о място във временното класиране, докато Рома е 5-и с 50.