Отборът на Милан записа изключително трудно и в същото време важна победа в първенството на Италия. В последна среща от 28-ия кръг, "росонерите" надвиха с 1:0 Киево и по този начин се доближиха само на точка от лидера Интер.

В герой на мача се превърна полузащитникът Кларън Зеедорф, който отбеляза безценното попадение в последната минута от редовното време. Влезлият като резерва Зеедорф се разписа с мощен шут от около 20 метра, който не остави никакъв шанс за реакция на стража на гостите Стефано Сорентино.

Милан заслужи победата, след като през всичките 90 минути бе по-добрият отбор на терена. Играчите на Леонардо създадоха куп голови положения, но от чисти позиции Роналдиьо, Бориело, Амброзини, Бекъм и Индзаги стреляха неточно.

В хода на срещата домакините дадоха две жертви, след като неприятни травми получиха Абате и Бекъм. Особено тежко изглежда положението на англичанина, който бе изнесен на носилка от терена.

В следващия кръг Милан отново играе на своя "Сан Сиро", където ще гостува Наполи.

МИЛАН - КИЕВО 1:0
1:0 Зеедорф (90')