Технологичният напредък отвъд Океана направи още една крачка напред, а медицината и дигиталният свят обединиха сили в името на човешкото здраве.
Милосърдната клиника в град Сейнт Луис, който се намира в централната част на Щатите, се бори, за да осигури по-добра грижа на нуждаещите се от лечение, гарантирайки им, че могат да се изцерят от болежките си, докато си седят в креслото.
Новият виртуален здравен център е първенец по рода си и отваря врати през 2015 година. Сградата, в която е съсредоточен екипът на болницата, е на четири етажа и няма нито едно болнично легло, като проектът струвал общо 54 милиона долара, пише CNN Money.
Ръководството на лечебницата взело решение да се откаже от тягостната за пациенти атмосфера на болничната стая и да пренесе услугите на клиниката във виртуалния свят.
Центърът за здравна грижа разполага с 300 служители. Чрез видео връзка и други възможности на сензорните инструменти на смарт устройства медиците следят жизнените показатели на желаещите да се лекуват пациенти.
Прегледите стават в реално време и така пациентът се лекува от вкъщи, без дори реално да прекрачва прага на болница.
Иновацията цели да се избяга от някои разходи и неприятни ситуации, които могат да възникнат и за лекуващия се, и за обгрижващия здравето на пациентите.
По този начин пациентът пък има достъп до грижа независимо от мястото, на което се намира.
Пилотната програма за дистанционна грижа първоначално включвала 250 пациенти, страдащи от комплексни хронични заболявания и дори сърдечни проблеми.