Шутгарт почти сътвори резула, след като преодоля много трудно четвъртодивизионния Хемницер. "Швабите" спечелиха с 3:1 след продължения. След нулева първа част в рамките на шест минути двата отбора си размениха по едно попадение. Домакините откриха чрез Фьостер в 73-ата, а в 79-ата Харник изравни.

Така срещата влезе в продължения, като от 95-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Рихтер беше изгонен. С началото на второто продължение Щутгарт направи пълен обрат отново чрез Харник. Това съкруши напълно домакините, които и физически започнаха да отстъпват на своя елитен противник. С оглед на случващото се на терена две минути преди края Харник оформи крайното 3:1 с третия си гол в мача.

В друг мач Нюрнберх не срещна проблем срещу Елвесберг и постигна успех с 3:0. За сметка на това пък Борусия (Д) отпадна с 2:4 от Кикерс Офенбах след дузпи. В редовното време мачът завърши без голове.

Наказателните удари бяха решаващи и в двубоя Борусия (М) срещу Леверкузен. След 0:0 в редовното време и 1:1 в продълженията, победителят трябваше да се определи с дузпи. Домакините от Мьонхенгладбах бяха по-съобразителни и след 5:4 също ще играят на 1/8-финалите. Иначе Леверкузен поведе в 107-ата чрез Дердьок, но две по-късно Идрису изравни. Гостите изпуснаха дузпа в редовното време чрез Хелмес.