Старши треньорът на германския Байер Леверкузен Шаби Алонсо ще пропусне следващия мач на тима срещу Айнтрахд Франкфурт заради четвъртия жълт картон, който получава пред сезона. Това се случи в двубоя срещу Щутгарт в събота вечер.

И Алонсо, и Себастиан Хьонес бяха предупредени с жълти картони след разпалена дискусия край страничната линия по време на срещата между двата тима, завършила при равенство 2:2.

Байер (Леверкузен) - Щутгарт 2:2 в среща от Бундеслигата

Вече става тенденция! Шампионът Байер (Леверкузен) отново с гол в края продължи серията се без загуба

"Аспирините" стигнаха до равенство срещу "швабите"

"Не разбирам жълтия картон. Бях емоционален на пейката, но нищо съществено не се е случило. Говорихме с рефера и с хората от другата пейка, но с уважение. Но приемам санкцията и ще гледам следващия мач от трибуните", заяви Шаби Алонсо.

Това ще бъде първи път, в който Алонсо е наказан в треньорската си кариера и се пошегува: "Ако трябва да съм честен, веднъж ме наказаха с втория отбор на Реал Сосиедад."

Преди двубоя с Айнтрахт Франкфурт, за Байер Леверкузен предстои гостуване в Италия на Рома в първи мач от полуфиналите в Лига Европа в четвъртък.