Отборът на Борусия М'Гладбах започна с победа новия сезон в немската Бундеслига. Днес на своя препълнен „Борусия Парк", момчетата на Лусиен Фавре постигнаха труден, но напълно заслужен успех над опонентите от Хофенхайм с 2:1.

Така „зебрите" отново се връщат на победния си ход, след като през седмицата загубиха тежко с 1:3 от украинския Динамо в квалификационен мач за участие в групите на ШЛ. Ужасната серия за Хофе пък продължава с пълна сила, след като възпитаниците на Маркус Бабел бяха изхвърлени от Купата на Германия, падайки от аматьорския Берлин Анкараспор със срамното 4:0.

Като цяло днешната среща предложи интересни емоции за феновете и на двата клуба. Началото бе за Борусия и нейният нападател Майк Ханке, който откри резултата в 33-ата минута.  Хофенхайм отговори на удара с попадение на Фирмино в 69-ата минута, но правдата възтържествува в 78-ата, когато опитният Хуан Аранго прониза Вийзе за 2:1, с което донесе и победата на своите в този мач.

Новаците от Фортуна (Дюселдорф) започнаха ударно пребиваването си в лигата на майсторите, побеждавайки като гост Аугсбург с 0:2. Играчите на Норберт Майер демонстрираха страхотна игра, която изненада очакващите лека среща футболисти на Аугсбург, което се оказа и основен фактор за крайния резултат.

В герой за новаците се превърна,  исканият през зимния трансферен прозорец от Лудогорец, Дани Шахин. Снажният нападател бе точен в 68-ата и 79-ата минута.  Титуляр за гостите бе и тяхното звездно попълнение Андрий Воронин, който играе в немския тим под наем от Динамо (Москва).

Афиширащият винаги високи цели Хамбургер,  отново сюрпризира неприятно феновете си, губейки още в първия кръг от наглед лекия противник Нюрнберг. Поражението е още по-неприятно, след като бе инкасирано и на собствения „Имтех Арена".

Единственото попадение в този доста слаб откъм възможности пред двете врати мач, бе дело на опитния Хано Балич, който бе точен в 69-ата минута.

Традиционно първият кръг в Бундеслигата не мина и без равен резултат. Тимовете, който завършиха наравно бяха Фрайбург и Майнц 05, отбелязвайки си по едно попадение. За домакините с гол се отчете Макс Крусе, докато точката за Майнц бе спечелена от австрийския национал Андрес Иваншиц, който реализира в 65-ата минута.