Байер (Леверкузен) е вторият финалист в тазгодишното издание на турнира за Купата на Германия.

"Аспирините" се наложиха над Фортуна (Дюселдорф) с убедителното 4:0 на "Бай Арена" в полуфинален мач. По този начин воденият от Чаби Алонсо тим си осигури битка за трофея срещу изненадата Кайзерслаутерн. Големият финал е на 25 май на "Олимпиащадион" в Берлин.

Леверкузен си осигури комфортен аванс през първото полувреме след головете на Жереми Фримпонг, Амин Адли и Флориан Вирц, като последният оформи крайното 4:0 със своя гол от дузпа в 60-ата минута на срещата.

Приказката на Саарбрюкен свърши, Кайзерслаутерн е на финал за Купата на Германия

Гостите се наложиха с 2:0