Валенсия се нуждае едва от една точка, за да се класира 1/16 финала в турнира "Лига Европа", след като победи с 3:1 тимът на Лил в срещата от 5-ия кръг в група "В". Така испанците оглавиха временното класиране с 9 точки и две повече от днешния си съперник, който вече е трети със 7 точки.

Халфът на домакините Хоакин отбеляза първите два гола за своя тим в 3-ата и 32-ата минута. Мата в 53-ата минута направи резултата класически, а Шеджу вкара почетно попадение за французите в даденото от съдията продължение.

В другия мач от тази група Славия (Прага) и Дженоа не успяха да излъчат победител, завършвайки при нулево реми. Това обаче окончателно изхвърли Славия от продължаване в следващата фаза, докато Дженоа най-вероятно ще се нуждае от победа над Валенсия.