Отборът на Тотнъм е сигурен участник в груповата фаза на Лига Европа. Преди броени минути момчетата на Андре Вилаш-Боаш размазаха при гостуването си грузинския Динамо (Тбилиси) с 5:0. Английският представител показа далеч по-голямата си класа и спечели заслужено, въпреки препълнените трибуни на стадион „Борис Пайчадзе" в грузинската столица.

Лондончани бяха заложили на почти всичките си титуляри, като участие в срещата отново не взе Гарет Бейл, който очаква трансфер в Реал (Мадрид). На терена в Грузия се появиха и новите многомилионни попълнения на „шпорите" Паулиньо, Роберто Солдадо и Етиен Капу.

Головият спектакъл започна още в 12-ата минута, когато Андрес Таунзънд успя да изведе своите напред след мощен шут в долния ъгъл на Лория. Резултатът беше удвоен минути преди края на първото полувреме, след като бразилският национал откри головата си сметка за клуба, след като реализира с глава.

Роберто Солдадо също не пропусна възможността да отбележи, след като в 58-ата минута се възползва от чудесна асистенция на сило играещия днес Таунзънд. Младежкият национал Дани Роуз също намери мястото си сред голмайсторите в  64-ата. Насер Чадли изгради добра атака, която завърши с мощен изстрел на Роуз, който отново направи безпомощен Лория.

Крайното 0:5 отново бе оформено от Роберто Солдадо. Следващият официален мач на Тотнъм е тази неделя, когато „шпорите" излизат  в мач за първенство срещу друг участник от евротурнирите-Суонзо.

Немският Айнтрахт (Франкфурт) също не допусна изненада, побеждавайки азербайджанския Карабах с 0:2. Възпитаниците на Армин Фее ще очакват реванша със завидно спокойствие, след като звездата на тима -Александър Майер отбеляза и двете попадения за своите. Той беше точен в 6-ата и 75-ата минута.

ДИНАМО (ТБИЛИСИ)-ТОТНЪМ 0:5

0:1 Таунзънд (12'), 0:2 Паулиьо (42'), 0:3 Солдадо (58'), 0:4 Роуз (64'), 0:5 Солдадо (67)

СТАДИОН: „Борис Пайчадзе"

СЪДИЯ: Пол ван Бьокел

ДИНАМО: Лория, Хуртсилава, Гвелесиани, Кваратскелия, Глишич, Григалашвили, Дзария, Квирквелия, Меребашвили, Сиско, Двали

ТОТНЪМ: Лорис, Ноутън, Доусън, Кабул, Роуз, Паулиньо, Дембеле, Капу, Сигурдсон, Таунзънд, Солдадо