ЦСКА записа поредна загуба в евротурнирите. "Червените" паднаха "само" с 0:3 срещу Рома в последен мач от група "Е" на Лига Европа. Първите две попадения в срещата реализира Алесио Черчи в края на първото и началото на второто полувреме, а в последните минути и дебютантът Скардиня направи резултата класически. Погледнато цялостно на двубоя гостите, макар и без част от титулярите си, можеха да спечелят още по-убедително.

През първата част "червените" започнаха доста мотивирано и опитаха да наложат натиск. В 7-ата минута Минев стреля силно от дистанция, но румънецът Богдан Лобонт спаси вещо. Особено активен през цялото време бе Спас Делев, който опитваше центрирания и удари от всякакви позиции, които обаче не бяха особено точни. В 22-ата минута нов силен шут от разстояние, този път на Коста Стоянов пак бе спасен добре от вратаря на Рома. Минути по-късно гостите уцелиха греда след изпълнение на корнер.

В 35-ата минута гостите пропуснаха и второто си най-чисто положение. Тогава централният нападател на гостите Чука Окака се озова сам срещу Чавдаров, но българският страж се прояви великолепно. Така се стигна до последната минута на полувремето, когато Де Роси намери Черчи, той овладя между трима защитници и разстреля Здравко Чавдаров за 1:0.

Второто полувреме започна с нов гол за италианците. След поредно безобразие в защитата на ЦСКА, на Апостол Попов, Черчи преодоля Чавдаров с лекота за 2:0. В този момент на практика мачът приключи и само се доиграваше. Въпреки това "вълците" пропуснаха няколко отлични възможности за гол.

На два пъти по няколко играчи на Рома излизаха сами срещу Чавдаров, но така и не успяха да го преодолеят с несериозните си изпълнения. Все пак в 89-ата минута дебютантът Скардиня донесе третото попадение, получавайки топката на празна врата. За ЦСКА пък Мишел Платини имаше полу-възможности за гол, от които не се възползва.

Така ЦСКА завърши с 1 точка от 6 мача, отбеляза 2 гола и получи 12 във вратата си.

ЦСКА (4-4-2): Здравко Чавдаров – Апостол Попов (72`, Мигел), Павел Виданов, Йордан Минев, Костадин Стоянов – Тодор Янчев (к.), Коста Янев, Светослав Петров, Тодор Тимонов (58`, Н. Манчев) - Спас Делев (79`, Тодоров), Мишел Платини

Рома (4-4-2): Лобонт – Мота, Бурдисо, Андреоли, Рийзе – Пизаро (Бриги), Де Роси, Черчи (Петинари), Перота – Чука Окака (Скардиня), Баптища.