Порто победи ЦСКА в Москва с минималното 1:0 в първи мач между двата отбора от фазата на осминафиналите на турнира Лига Европа. Така "драконите" са с единия крак в следващата фаза, като се нуждаят само от равенство у дома, за да продължат напред.

Като цяло двубоят на стадион "Лужники" в руската столица бе доста равностоен, като и двата отбора имаха достатъчно шансове за гол.

В 23-ата минута Вагнер Лав бе много близо до откриване на резултата, но от чиста позиция пропусна.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Варела намери отлично Гуарин, който с удар от границата на наказателното поле препарира Акинфеев за 1:0. В даденото от съдията продължение Фалкао можеше да вкара нов гол за гостите, но ударът му премина покрай гредата на руската врата. Така преди реванша португалците са с един гърди напред пред ЦСКА.