Отборът на Удинезе е на път да сътвори огромен резил, след като тимът на Франческо Гуидолин загуби с 1:3 от чешкия Слован (Либерец) насред своя „Фриули". Това драстично намали и шансовете на „черно-белите" за достигане в груповата фаза на Лига Европа.

Домакините не трябва да имат никакво оправдание, тъй като играха  с всички свои най-добри състезатели, сред които личаха имената на Луис Муриел, Душан Баста и Тото Ди Натале. С този резултат чешките клубни отбори доказаха, че играят много добре срещу италиански опоненти, след като миналата година Виктория (Пилзен) разби Наполи като гост  с 3:0, отново в мач от турнира Лига Европа.

Украинецът Сергей Рибалка даде аванс за Слован след уникален гол в 16-ата минута. Габриел Силва успя да изравни, но след два безответни гола на Деларж и Кушнир,  възпитаниците на Ярослав Силхавий се поздравиха със сензационния успех.

Фиорентина започна европейската си кампания с успех, след като „виолетовите" се наложиха с 2:1 като гости на Грасхопърс. Резултатът бе открит от Хосе Куадрадо в 13-ата минута, а Марио Гомес отбеляза първи официален гол с екипа на Виола 46-ата.

Почетният гол за третите в швейцарското първенство отбеляза  французинът Анатол Нгамукол.

УДИНЕЗЕ-СЛОВАН (ЛИБЕРЕЦ) 1:3

ГРАСХОПЪРС-ФИОРЕНТИНА 1:2