Ливърпул се класира за полуфиналите в Лига Европа. "Мърсисайдци" разбиха с 4:1 Бенфика в реванша на "Анфийлд" и продължават напред  с общ резултат 5:3.

"Червените" играха много правилно тактически и разгромиха съперника си, въпреки че не го надиграха тотално.

Ливърпул поведе в 27-ата минута. След центриране от корнер Каут се извиси и насочи топката с глава във вратата. Само няколко минути по-късно резултатът стана 2:0. Джерард изведе отлично Лукас Лейва сам срещу Сезар и бразилецът го преодоля без проблем.

Гостите се опитаха да упражнят натиск, но това не им се отдаде. Англичаните пък привидно приеха играта в своята половина, но не пропускаха шанса да контраатакуват опасно. Така логично се стигна до 58-ата минута. Бенаюн намери добре Каут отдясно, който продължи към Торес, който нямаше проблем да се разпише - 3:0.

20 мин преди края Бенфика намали след отлично изпълнен фаул на Кардосо. В 82-ата обаче Фернандо Торес вкара втория си гол в мача при нова светкавична контра и оформи крайното 4:1.

На полуфинала Ливърпул ще срещне Атлетико (Мадрид).

ПРОСЛЕДЕТЕ НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!