Динамо (Киев) и Фиорентина не успяха да се победят в първи мач от ¼ финалната фаза на Лига Европа. Двата отбора завършиха 1:1  и така запазиха интригата за реванша на "Артемио Франки".

В 36-ата минута Джърмейн Ленс изведе домакините напред в резултата.Във втората минута на добавеното време обаче Фиорентина успя да стигне до попадение.  Хума Бабакар изравни след като Матиас Фернандес проби по дясното крило и центрира в наказателното поле. Сенегалецът засече топката в мрежата зад изненадания Александър Шовковски за крайното 1:1.

В друг мач от четвъртфиналите, Севиля победи Зенит  с 2:1 в Испания. Александър Рязанцев неочаквано и изненадващо откри резултата в полза на гостите още преди почивката, но в заключителния четвърт час играчите на Унай Емери сътвориха обрата с попаденията на Карлос Бака и Денис Суарес.