Севиля успя да се наложи над гостуващия Валядолид с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Ла лига. Домакините победиха с попадение, дело на новият нападател на тима Чидера Еджуке, като за него това е дебютен гол за клуба.

Севиля направи много силна първа част, в която обаче поведе заради футболиста на гостите Давид Торес, който си вкара автогол.

След паузата Валядолид заигра доста по-добре и стигна до паритет чрез Кике Перес в 56-ата минута.

В крайна сметка успехът беше за Севиля, а Еджуке се разписа в 85-ата минута.

В 90-ата минута гостите играха с човек повече след втори жълт картон на централния защитник Маркао.

Все пак домакините издържаха и записаха едва втора победа от началото на сезона. Валядолид пък си остана със само една победа - постигната още на старта, като в същото време тимът регистрира четири загуби.

Майорка - Севиля 0:0 в мач от Ла Лига