Отборът на Динамо (Загреб) победи тима на НЕК Ниймеген с 3:2, в мач от група “D” от турнира за Купата на УЕФА. Домакините поведоха в резултата още в 5-ата минута с гол на Манджукич, но автогол на Карлос в 24-ата минута възстанови равенството. НЕК стигна до пълен обрат в 79-ата минута с гол на Янсен. Динамо се върна в мача с гол на Бошко Балабан в 82-ата минута на двубоя, а 3 минути по-късно Врдоляк отбеляза победното попадение за домакините.

Нанси победи Фейенорд с 3:0, в мач от група „Н” на Купата на УЕФА. Зерка откри резултата в полза на Нанси в 48-ата минута на мача след подаване на Фере, а 6 минути по-късно самият Фере добави нов гол за домакините. Крайното 3:0 оформи Хелдер в 85-ата минута на двубоя.

Португалският Спортинг (Брага) постигна убедителна победа у дома с 3:0 над тима на Портсмут в мач от група „Е”. Агияр даде преднина на своя отбор още в 8-ата минута след пряк свободен удар. В 46-ата Куеста удвои преднината на Брага, а крайното 3:0 оформи Алан в 87-ата минута на двубоя.