Отборът на Литекс отпадна от турнира за Купата на УЕФА, след като извъртя 1:1 с Астън Вила на "Вила Парк". Момчетата на Станимир Стоилов прекратиха участието си в надпреварата, тъй като претърпяха поражение с 1:3 у дома. Ловешкият клуб последва съдбата на Левски и Черно море, които отпаднаха съответно от Жилина и Щутгарт.

През първото полувреме отборът на Литекс показа, че не излиза сломен след като загуби домакинстаката среща с 1:3. Още в 9-ата минута "оранжевите" сътвориха опасно положение, но вратарят на домакините Фридъл улови след центриране на Манолев.

Голът падна в 27-ата минута, когато Хеърууд навлезе в наказателното поле на Литекс и надхитри стража Тодоров за 1:0. До края на частта Ашли Йънг успя да преодолее защитата на ловчанлии и стреля, но топката излезе в аут. С пропуск за тима на Мъри Стоилов се отчете Том в 41-ата минута.

Още в началото на втората част Куеяр фаулира грубо Том в наказателното поле и съдията Шапрон отсъди дузпа за Литекс. В 53-ата минута Нифлор не сгреши от бялата точка и донесе точката за ловчанлии.

До края на срещата Литекс се опита да възроди шансовете си да продължи напред, но класата на Астън Вила надделя. Футболистите на Стоилов все пак успяха да запазят равенството до края. Опасен удар на Ашли Йънг в 76-ата минута нацели гредата. Слаби и неточни удари записаха Ивелин Попов в 72-ата минута и Ангелов в 91-ата.

Стилян Петров изигра цял мач за Вила. Той и Мартин Петров от Манчестър Сити са двама от българите, които ще участват в турнира за Купата на УЕФА. Очаква се и Валери Божинов да се появи в игра за Сити.

Астън Вила (Англия) - Литекс (България) - 1:1 (1:0), 3:1 в първия мач
1:0 Марлън Херууд 27, 1:1 Вилфред Нифлор 52-дузпа