Манчестър Юнайтед си осигури предсрочно 18-ата титла в първенството на Англия, след като завърши наравно 0:0 с Арсенал. Така кръг преди края на шампионата, "червените дяволи" са недостижими на върха в класирането с 87 точки. Българският национал Димитър Бербатов не взе участие в мача, но въпреки това спечели първия си златен медал в Премиърлийг.

Двубоят на "Олд Трафорд" мина под диктовката на Арсенал, но "топчиите" не успяха да намерят правилния път към мрежата на Ван Дер Сар. В края на срещата лондончани уцелиха и греда след удар на Фабрегас. В крайна сметка обаче равенството бе напълно достатъчно аз Манчестър Юнайтед, които спечелиха за трета поредна година титлата в Англия. Благодарение на триумфа "червените дяволи" се изравниха по отличия с Ливърпул.

Мачът започна много открито, като от първия съдийски сигнал двата отбора търсеха гола. Първото по-сериозно положения се откри пред Робин Ван Перси в 14-ата минута. Холандецът бе оставен непокрит в пеналта, но ударът му с глава мина над вратата на домакините.

Малко по-късно "червените дяволи" също бяха близо до гол. В 18-ата минута Рууни се извиси над бранителите на "топчиите", но и неговият удар с глава бе неточен. Последваха няколко по-спокойни минути, през които двата отбора водеха битка предимно в средата на терена.

Финалните 5 минути на полувремето предложиха много емоции. В 41-ата минута Гигс излезе на добра позиция и пробва силен удар с левия крак, който обаче не намери целта. В заключителните секунди Роналдо изпълни пряк-свободен удар, който обаче не попадна в очертанията на вратата на Фабиански.

Втората част на мача започна сравнително равностойно, като в първите няколко минути футболистите от двата отбора трудно стигаха до вратата на противника. В 58-ата минута след добра атака на Арсенал Кийрън Гибс шутира силно, като топката излезе на около метър от дясната греда. В ответната атака Тевес се пребори за една топка с Коло Туре, но в крайна сметка така и не успя да отправи удар към вратата на Арсенал.

Последваха няколко силни минути за лондончани, които прибраха домакините в собствената им половина. В средата на втората част сър Алекс Фъргюсън направи първата си промяна, като пусна в игра Парк на мястото на Тевес. Аржентинецът напусна терена под бърните аплодисменти на феновете на "Олд Трафорд", които за пореден път показаха отношението си към нападателя.

20 минути преди края на двубоя, Арсен Венгер пусна в игра Уолкът и Бендтнер, които замениха Аршавин и Насри. В 71-ата минута гол на Манчестър Юнайтед бе отменен заради спорно положение за засада.

Силните минути за "артилеристите" продължиха, като избраниците на Венгер тотално взеха инициативата в мача. При една от редките си контраатаки Манчестър Юнайтед получи правото да изпълни свободен удар за нарушение срещу Роналдо. Ударът на португалеца обаче в 79-ата минута излезе на сантиметри в аут.

Силните минути за Арсенал продължиха и в 84-ата минути гостите уцелиха греда. След добра атака топката попадна във Фабрегас, който от около 12-13 метра нацели десния страничен стълб. Малко по-късно и Ван Перси опита късмета си, но Ван Дер Сар спаси шутът на сънародника си. Гостите не спряга да такуват до последния съдийски сигнал, но така и не изненадаха Ван Дер Сар.

В крайна сметка двубоят на "Олд Трафорд" завърши без победител, а Манчестър Юнайтед спечели 18-ата си титла в първенството на Англия.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 0:0

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван Дер Сар, О'Шей, Видич, Евънс, Евра, Роналдо, Флетчър, Карик, Гигс, Рууни (90' Андерсон), Тевес (57' Парк)

АРСЕНАЛ: Фабиански, Саня, Туре, Сонг, Гибс (77' Ебое), Насри (69' Бендтнер), Денилсон, Диаби, Фабрегас, Аршавин (69' Аршавин), Ван Перси

СТАДИОН: "Олд Трафорд"

ГЛАВЕН СЪДИЯ: Майк Дийн