Лидерът в английската Висша лига Манчестър Юнайтед поведе с 5 точки на преследвача Челси в класирането на Премиършип, след като двата отбора изиграха своите срещи от 36-я кръг на шампионата.

"Червените дяволи" обърнаха в изключително драматичен двубой домакините си от Евертън, след като губеха с 0:2, но в крайна сметка стигнаха до успеха с 4:2.

В същото време шампионите допуснаха поредна грешна стъпка, не успявайки да спечелят у дома срещу Болтън - 2:2. Така след този кръг Юнайтед вече събра в актива си 85 точки, докато Челси е с 80 и направи шансовете си за дублиране на титлата почти илюзорни.

Словакът Любомир Михалик изненадващо откри резултата на "Стамфорд Бридж" след разбъркване в полето пред Чех в 20-ата минута. Домакините реагираха като ужилени и с красив гол на Саломон Калу с глава изравниха само две по-късно.

Отново Калу бе в основата на второто попадение, след като негов изстрел се отклони в крака на бранител на гостите и изненада стража на Болтън. През втората част обаче лондончани се отпуснаха и позволиха на съперника да изравни след попадение на Кевин Дейвис с 55-ата минута. До края Челси се опита да стигне до трети гол, но така и не успя да промени с нищо развитието на двубоя.

В същото време Манчестър Юнайтед в изключително оспорвана битка обърна домакините си от Евертън, след като до 50-ата минута губеше с 0:2. Алън Стъбс и Мануел Фернандеш дадоха солиден аванс на "карамелите", които решиха, че са си свършили работата.

Джон О' Шей в 71-ата минута и куриозен автогол на бившия бранител на Юнайтед Фил Невил обаче възстановиха статуквото до 2:2. Последваха нови два гола за гостите - дело на Уейн Рууни в 78-ата и на Крис Ийгълс в продължението, които почти сигурно ще донесат титлата в Премиършип този сезон именно на "Олд Трафорд".