Футболистите на Челси лека-полека се сдобиха с епитета на най-слабият отбор в Англия, поне що се отнася до финалните срещи в двете надпревари за купата, след като днес допуснаха шесто поредно поражение в сметките за трофеите.

Лондончани претърпяха поражение от Ливърпул на "Уембли" в битката за трофея в Купата на Лигата. Върджил Ван Дайк отбеляза в 118-ата минута на продълженията, след като срещата завърши без голове след редовната част. Това бе шеста загуба за Челси във финален мач и трета в тази надпревара, в която те останаха без победа през 2019 г. срещу Манчестър Сити, а през 2022 г. и срещу Ливърпул, и в двете срещи след изпълнение на дузпи. Челси има три поредни загуби на финала за ФА Къп, през 2020 г. срещу Арсенал (1-2), през 2021 г. срещу Лестър (0-1) и през 2022 г. срещу Ливърпул след изпълнение на дузпи.

Всичко това се случва едва през последните пет години. Последният трофей за купата на сините от "Стамфорд Бридж" е този от ФА Къп, спечелен през 2018 г. с финалната победа срещу Манчестър Юнайтед (1-0)

Челси - Ливърпул 0:1 във финала за Купата на Лигата

Нова златна страница за Клоп и Ливърпул! Мърсисайдци спечелиха Купата на Лигата след уникална драма срещу Челси