Отборът на Тотнъм записа историческа победа при гостуването си на Арсенал в първия мач от кръга в Англия. "Шпорите" се наложиха с 3:2, след като до почивката губеха в резултата с 0:2. Това бе първа победа на Тотнъм от последните 69 гостувания на отбори от Топ 4, както и първа като гост на Арсенал от 1993-та година.

Мачът започна приказно за Арсенал, които откриха резултата още в 9-ата минута чрез Самир Насри. В 26-ата Маруан Шамак се възползва от подаване на Аршавин и удвои аванса на своя тим.

След почивката обаче Тотнъм излезе преобразен на терена. В 50-ата минута намиращият се в страхотна форма Гарет Бейл върна Тотнъм в мача, след като завърши точно бърза контраатака на своя тим. В средата на второто полувреме гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Фабрегас игра с ръка в пенатла. Зад топката застана Ван Дер Ваарт и не сгреши - 2:2.

За да бъде драмата пълна "шпорите" стигнаха до трети гол, дело на Кабул 4 минути преди края на мача. Защитникът засече с глава центриране на Ван Дер Ваарт и донесе победата за своя отбор.

По този начин Арсенал изпусна страхотен шанс поне за няколко часа да оглави класирането. Нещо повече, "топчиите" могат да се отдалечат на 5 точки от Челси, ако шампионите вземат мача си с Бирмингам.

АРСЕНАЛ - ТОТНЪМ 2:3
1:0 Насри (9')
2:0 Шамак (27')
2:1 Бейл (50')
2:2 Ван Дер Ваарт (67'-дузпа)
2:3 Кабул (86')