Шампионите от Ман Сити сложиха край на серията си от три мача без успех, надвивайки трудно като гост Хъл Сити с 4:2. Двубоят на „КС Стейдиъм" бе белязан от обрати, като точни за „гражданите" бяха Агуеро,Един Джеко (2) и резервата Франк Лампард. Името сред голмайсторите за Хъл записаха Мангала-автогол и Абел Ернандес от дузпа.

Дербито стартира мечтано за гостите, които до 11-ата минута водеха с 0:2. Последва срив в играта на „гражданите", които до края на полувремето допуснаха изравняване. Виновник за това бе бранителят Мангала, който първо си вкара автогол, а след това направи и дузпа, реализирана от Абел Ернандес.

Селекцията на Мануел Пелегрини все пак показа зъби и през втората част изкова своя успех след голове на Джеко и Франки Лампард.

Двата отбора започнаха шампионата по отличен начин, ала доброто им представяне бе помрачено в последните срещи, тъй като „тигри" и „граждани" нямаха успех вече в три мача от Висшата лига.

Мануел Пелегрини правеше ротация на вратарския пост, като Вили Кабайеро заставаше вместо английския национал Джо Харт. Припомняме, че британецът все още не може да се разбере за нов договор с родния си клуб, което също може да е оказало влияние. Контузеният Стеван Йоветич пък очаквано пропускаше срещата, като неговото място в атака бе заето от Един Джеко.

Хъл Сити не изневеряваше на своя стил, залагайки на стабилна отбрана в лицето на Къртис Дейвис и Майкъл Доусън. Попаденията за „тигрите" пък бяха работа за хърватския национал Къртис Дейвис и рекордната покупка Абел Ернандес.

Носени на крилете на бурната подкрепа от страна на своите фенове, домакините от Хъл сътвориха силен домакински натиск. Той обаче бе попарен в  7-ата минута , когато Кун Агуеро се възползва от грешка в отбраната на „тигрите". Продължителна атака на Сити не бе изчистена по най-добрия начин от бранителите в „оранжево-черно". Така тя достигна до Пабло Сабалета, който с глава намери непокрития Кун. Аржентинецът се обърна технично и с майсторски удар преодоля МакГрегър.

„Гражданите" се успокоиха тотално в 11-ата минута, когато момчетата на Пелегрини вече водеха с комфортното 0:2. Този път с брилянтно изпълнение блесна Един Джеко. Босненецът се справи по страхотен начин с персоналния си пазач и от границата на наказателното поле прати топката в далечния горен ъгъл на „тигрите".

Нещата за шампионите се развиваха перфектно до настъпването на 21-ата минута, когато преднината им бе намалена до 1:2. Новото попълнение Елиаким Мангала игра неориентирано при центриране на Росиниър и с глава прати топката в собствената си врата.

Грешките на френския национал обаче не спряха.....Бившият играч на Порто събори Абел Ернандес в наказателното поле и арбитърът Антъни Тейлър не се поколеба да посочи бялата точка. С отговорната задача се нагърби потърпевшият Ернаднес, който преодоля Кабайеро и по този начин изравни резултата 2:2.

Видимо объркани от случващото се на „КС Стейдиъм", „гражданите" започнаха плахо втората част, като няколко удобни положения за Хъл пропиля Никица Йелавич. Признак за реанимирането на шампионите бе гредата на ЯяТуре в 51-ата минута.

Ман Сити все пак демонстрира своята настоятелност и в крайна сметка отново поведе 20-минути преди края. Един Джеко получи отличен пас от Давид Силва. Босненецът се освободи елегантно от Росиниър и майсторски мушна топката под плонжа на МакГрегър.

Кръвожадните „тигри" не бяха съгласни да загубят този двубой, като направиха много силен финален натиск. Вили Кабайерно се намеси решително при една „бомба" на Йелавич в 84-ата минута, а секунди по-късно, непростим пропуск направи Хъдълстоун.

Всичко в този мач приключи в 87-ата минута, когато „гражданите" се възползваха максимално от свободните пространства и реализираха четвърто попадение. Негов автор бе каращият втора младост Франк Лампард, който вкара отблизо след чудесна асистенция на Пабло Сабалета.

В следващия кръг манчестърци домакинстват на Астън Вила, докато Хъл приема лондонския Кристъл Палас.

ХЪЛ СИТИ-МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:4

0:1 Агуеро (7'), 0:2 Джеко (11'), 1:2 Мангала-автогол (21'), 2:2 Ернандес-дузпа (30'), 2:3 Джеко (68'), 2:4 Лампард (87')

СТАДИОН: „КС Стейдиъм"

СЪДИЯ: Антъни Тейлър

ХЪЛ: МакГрегър, Росинниър, Доусън, Дейвис, Робертсън, Рлмохамади, Ливърмор, Хъдълстоун, Диаме, Йелавич, Ернандес (резерви: Харпър, Брус, Честър, Брейди, Рамирес, Куин, Бен Арфа)

МАН СИТИ: Кабайеро, Сабалета, Компани, Мангала, Клиши, Милнър, Фернандиньо, Туре, Силва, Джеко, Агуеро (резерви: Харт, Саня, Коларов, Навас, Лампард, Демикелис, Поцо)