Втородивизионният Барнзли победи носителя на трофея Челси с 1:0 като домакин и се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Англия. Така момчетата на Саймън Дейви сътвориха нова сензация, след като в предишния кръг изхвърлиха Ливърпул след 2:1 на "Анфийлд".

Единственото попадение в мача вкара нигериецът Кайоде Одеджай в средата на втората част, след като отблизо засече с глава центриране от дясно на Мартин Дивейни.

В ситуацията изглеждаше, че Одеджай извършва нарушение срещу вратаря Карло Кудичини във въздуха, но реферът Стийв Бенет зачете гола. Като цяло лондончани, от чийто състав отсъстваха Петер Чех, Франк Лампард и Дидие Дрогба, бяха подценили мача и въпреки териториалното си предимство, рядко застрашаваха вратата на Люк Стийл.

Домакините разчитаха на здрава защита и на контраатаки. Именно Барнзли достигна до най-чистото положение през първата част, когато в 37-ата минута бившият нападател на българския Левски Ищван Ференци нацели страничната греда с удар от наказателното поле.

След попадението Челси тръгна мощно в атака, но Шон Райт-Филипс и капитанът Джон Тери не успяха да уцелят вратата от добри позиции в наказателното поле.